Targi Expocomer to największa, wielobranżowa impreza wystawiennicza w Panamie obejmująca żywność, tekstylia, budownictwo, technologie i usługi. To idealne miejsce do prezentacji produktów na rynku panamskim oraz ekspansji na ościenne rynki Ameryki Środkowej i Południowej oraz Karaiby.

Podpisany w 2012 roku pomiędzy UE a krajami Ameryki środkowej układ o stowarzyszeniu przyniósł wiele korzyści obu stronom szczególnie w sektorze produktów mlecznych i mięsa oraz napojów alkoholowych i wina. Eksport z krajów Unii Europejskiej, w tym z Polski wykazuje tendencję wzrostową, co sprawia że cały region obejmujący Panamę oraz kraje Ameryki Południowej jest interesującym obszarem dla takich sektorów branży spożywczej jak: przetwory spożywcze, przetwory owocowe i warzywne, żywość dla dzieci, likiery i wódki, wino, etc.

Udział w targach Expocomer daje szanse zaprezentowania ofert polskich producentów żywności, możliwość oceny działań konkurencji na rynku panamskim, a przede wszystkim dostęp do kontaktów z importerami i dystrybutorami na rynku Ameryki Środkowej i Południowej.